Listopad 2014

Angelica Rivera - největší herecká hvězda všech dob

24. listopadu 2014 v 21:04
Neznáte Angeliku Riveru? Ale to není možné! Vždyť je to nejlépe placená herečka všech dob!
Angelika Rivera obdržela od mexické televiza TELEVISA v přepočtu skoro 200 milionů korun za jednu jedinou televizní sérii a navrch jí Televisa ještě přidala dům v prestižní Mexické čtvrti za 8 milionů dolarů.
Shodou okolností jí toto bylo vyplaceno ve chvíli, kdy se oficiálně provalilo, že Angelika chodí s prezidentským kandidátem (dnes již prezidentem) Enriquem Pena Nietou.
Dnes první dáma Mexické federace, Angelika Rivera, ve svém tristním videu umístěném na YouTube, dotčeně vysvětluje, že 25 let tvrdě dřela pro mexickou televizi a její peníze jsou poctivě vydělané. Že není veřejnou osobou (první dáma?), takže nikomu nedluží žádné vysvětlení, ale že kvůli své cti je nucena celému národu vysvětlit jak tvrdě 25 let pracovala.

Poté se není čemu divit, že se internetem šíří zprávy o zadržených Hollywoodských hercích typu Brada Pitta, Angeliny Jolie, Roberta de Nira, atd., kteří zdrceni svými nízkými honoráři ve Spojených Státech, se snaží za každou cenu dostat na mexickou stranu hranice.

43 odstínů kruté reality

24. listopadu 2014 v 20:52
26. září studenti university Normal Rural, která připravuje budoucí učitele, cestovali do blízké Igualy (stát Guerrero, Mexiko) ke každoročnímu protestu, na kterém chtěli žádat o přislíbené dotace. Autobus byl zastaven městskou policií a skupinou ozbrojenců, pravděpodobnými členy místního drogového kartelu Gerreros Unidos (Sjednocení bojovníci). Při následné střelbě, zemřeli dva studenti, tři členové fotbalového týmu vracející se zrovna projíždějícím autobusem, a žena v taxíku. Přeživší studenti byli obklíčeni a komu se nepodařilo utéct, odvezeni policejními auty mimo Igualu. Julio César Mondragon byl jeden ze "šťastlivců". kteří proběhli policejním zátarasem, bohužel o několik hodin později bylo jeho zkrvavené tělo nalezeno v jedné z přilehlých ulic, bez obličeje.
Co se dělo se zadrženými studenty dále, je otázka dohadů a výpovědí zadržených členů drogového kartelu, o jejichž věrohodnosti můžeme úspěšně pochybovat. Jistota je jediná a to, že kamery městského systému zachytili policejní pick-upy odvážející vysokou rychlostí skupinky studentů mimo město, kde je pravděpodobně předali členům drogového kartelu k následné likvidaci. Studenti byly postříleni a někteří i zaživa spáleni.
Při následném pátrání bylo objeveno několik masových hrobů v blízkosti města Igualy, přesně 15.
Zjišťování DNA stále probíhá, přesto vrchní prokurátor státu Guerrero už po několika dnech oznámil, že zadržení studenti mezi obětmi těchto hrobů nejsou.
Kdo jsou tedy tito mrtví?
Kde je 43 studentů?
Kdo dal příkaz k střelbě do neozbrojených mladých lidí?
Šokující masakr odráží krutý vývoj mexické společnosti za posledních 40 let a je přirovnávám k ještě brutálnějšímu zásahu proti demonstrujícím studentům v hlavním městě Mexico City v roce 1968, jenž si vyžádal několik stovek mrtvých.