43 odstínů kruté reality

24. listopadu 2014 v 20:52
26. září studenti university Normal Rural, která připravuje budoucí učitele, cestovali do blízké Igualy (stát Guerrero, Mexiko) ke každoročnímu protestu, na kterém chtěli žádat o přislíbené dotace. Autobus byl zastaven městskou policií a skupinou ozbrojenců, pravděpodobnými členy místního drogového kartelu Gerreros Unidos (Sjednocení bojovníci). Při následné střelbě, zemřeli dva studenti, tři členové fotbalového týmu vracející se zrovna projíždějícím autobusem, a žena v taxíku. Přeživší studenti byli obklíčeni a komu se nepodařilo utéct, odvezeni policejními auty mimo Igualu. Julio César Mondragon byl jeden ze "šťastlivců". kteří proběhli policejním zátarasem, bohužel o několik hodin později bylo jeho zkrvavené tělo nalezeno v jedné z přilehlých ulic, bez obličeje.
Co se dělo se zadrženými studenty dále, je otázka dohadů a výpovědí zadržených členů drogového kartelu, o jejichž věrohodnosti můžeme úspěšně pochybovat. Jistota je jediná a to, že kamery městského systému zachytili policejní pick-upy odvážející vysokou rychlostí skupinky studentů mimo město, kde je pravděpodobně předali členům drogového kartelu k následné likvidaci. Studenti byly postříleni a někteří i zaživa spáleni.
Při následném pátrání bylo objeveno několik masových hrobů v blízkosti města Igualy, přesně 15.
Zjišťování DNA stále probíhá, přesto vrchní prokurátor státu Guerrero už po několika dnech oznámil, že zadržení studenti mezi obětmi těchto hrobů nejsou.
Kdo jsou tedy tito mrtví?
Kde je 43 studentů?
Kdo dal příkaz k střelbě do neozbrojených mladých lidí?
Šokující masakr odráží krutý vývoj mexické společnosti za posledních 40 let a je přirovnávám k ještě brutálnějšímu zásahu proti demonstrujícím studentům v hlavním městě Mexico City v roce 1968, jenž si vyžádal několik stovek mrtvých.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama