Zocalo

16. února 2018 v 15:23
Pátek 16.2.
Taxík se mi opozdil. Je ráno 7 hodin. Rychle vybíhám z hotelu Domingo Santo, kde jsem ubytovaná, podívat se na Zócalo. Je to hodně rychlý, ale nakonec jsem zase ráda na hotelu. No, vyšla jsem si v šatičkách. Mexičani chodí v zimních bundách. Nebylo by na tom nic špatnýho, kdybych vyšla jak všichni normální turisti v odpoledních hodinách. Jenže v 7 ráno pobíhat po Zócalu prostě není ten nejlepší nápad. Zrovna stávají po noci bezdomovci a na ulicích postávají zametači odpadků. A už to začíná: "Čula, jseš moc pěkná. Nechybí ti přítel? Taková sukýnka! "apod. Lidé spěchají do práce, zabalený do svých teplých kabátů, zdánlivě si nikdo nikoho nevšímá. Na zádech nesu vše, co mám: počítač, peníze, pas, karty. A i když na každém rohu stojí policajt, bezpečná se necítím. Je to přece jen velkoměsto. Po Václaváku bych se takhle brzy ráno neprocházela.

Hotel Boutigue Domingo Santo, je hned kousek za katedrálou, na Kubánském náměstí. Z venku vypadá hodně omšele až podezřele, ve vnitř ale naprosté pohodlí a luxus. Mám pokoj v přízemí s krásně voňavými dřevěnými schody do patrové prosklené koupelny. Příjemné barvy v mexickém stylu, postel pohodlná a deky skoro prachové.
Úplně nahoře ve čtvrtém patře je restaurace s terasou a výhledem na město. Vaří hodně draze a hodně elegantně. Chuťově není špatné, ale na můj vkus překořeněné a prostě až moc.

Včera jsem vyjela do Puebla. Schůzku jsem měla domluvenou na 12. hod. Po cestě mi ale senora Angeles zavolala a přesunula schůzku na čtvrtou odpoledne. Tak jsem si v klidu zašla na oběď.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Emo.Gothic.Queen Emo.Gothic.Queen | Web | 18. února 2018 v 10:05 | Reagovat

Jo Václavák je o držku to je fakt

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama